rowery Wyprawa rowerowa przez Alpy

Moja przygoda z pisaniem zaczęła się w 2014 roku, kiedy powstał pierwszy tekst dla stowarzyszenia Rowerowy Poznań. W międzyczasie złożyłem pierwszy rower z paskiem zębatym. Od początku miałem swój pomysł na rower i na jeżdżenie. Moja niepokorna natura podpowiadała mi, że wiele rzeczy w standardowo pojmowanym jeżdżeniu na rowerze jest nie tak. Bezsensowny pomysł na łańcuch w rowerze, bolący tyłek, wiecznie rozładowane oświetlenie, przecież to wszystko można zrobić inaczej! Dlaczego używamy rozwiązań nieprzemyślanych, niewygodnych, pochłaniających czas i pieniądze? Wiele z tych rzeczy jest od dawna na rynku, wiele jeszcze przed nami. W tym blogu chcę przede wszystkim pokazać, że można inaczej. Oczywiście nie mówię, że każde mainstreamowe rozwiązanie jest złe, bo nie jest, ale podążanie za tłumem w każdym aspekcie jest również dalekie od ideału ?

Po Rowerowym Poznaniu, gdzie pisałem o sprzęcie, w 2016 roku przyszedł czas na pisanie na blogu nieistniejącego już niestety sklepu cyklotur.pl. Był to naprawdę jeden z ciekawszych sklepów rowerowych w Polsce, w którym można było wypróbować i kupić poziomy rower trójkołowy, którym przejażdżkę wspominam do dziś! Następnie pracowałem w Centrum Rowerowym i Dadelo, gdzie również pisałem na bloga, a także zajmowałem się social mediami. W 2019 roku napisałem swój pierwszy artykuł dla największego magazynu rowerowego w Polsce. Wszystko jednak się zmienia i niektóre media z czasem tracą swoją bezstronność i obiektywne podejście. Dlatego powstał pomysł na mojego bloga, który będzie oczywiście subiektywny, ale na pewno daleki od tego co w danym momencie chcą wylansować producenci…

Moim zdaniem rower ma dawać przede wszystkim frajdę z jazdy. Ma dawać chwilę wytchnienia podczas codziennych przejażdżek do pracy i wolność w czasie wakacyjnych wypraw. Ma być szybki, wygodny i sexy. Przy tym wszystkim ma być maksymalnie prosty w obsłudze, ale jednocześnie nie być upierdliwy technicznie. Jeżeli spełnia te wszystkie warunki to wtedy jest naprawdę sztos… Rowerowy sztos, zapraszam do czytania!

W moich tekstach mogą pojawiać się linki do produktów, które moim zdaniem są naprawdę sprawdzone i godne polecenia. Będzie mi bardzo miło, jeżeli w nie klikniecie żeby sprawdzić ich cenę lub kupić dany produkt. W ten sposób wesprzecie mojego bloga i pozwolicie stworzyć jeszcze więcej ciekawych artykułów, relacji i testów ?

Przy tworzeniu artykułów i filmów współpracowałem już z różnymi firmami, takimi jak: HP Velotechnik, Stork Cargo bike, NotiOne, CentrumRowerowe.pl, TVN Style, Dekers – Custom Bike Polska, PZU Pewnie Na Rower, PubQuiz Poznań, towarowe.pl, gravel.rent. Tailfin, Magicshine, AMP Polska, Dronowiec.pl, Koloride rowery, Loca Bikes. Jeżeli interesuje Cię współpraca i chcesz przesłać mi jakiś produkt do testów to pisz śmiało! Zaznaczam jednak, że jestem skłonny promować i testować tylko te produkty, które są moim zdaniem naprawdę godne polecenia.

 

Janek